Mucitlerini Öldüren İcatlar -4

Mucitlerini Öldüren İcatlar -4

öldürenicat

 

 

Henry Smolinski: Mühendis olan Smolinski'nin tek amacı uçan bir araba yapmaktı. Bu amaçla kurulan Advanced Vehicl Engineers firmasında çalışmaya başlayan Smolinski, bir Cessna tipi Skymaster uçağını Ford Pinto'yla birleştirerek amacına ulaşmak istedi. Smolinski 1973'te başladığı projeyi 1 yıl sonra piyasaya sunma niyetindeydi. Ancak 11 Eylül 1973'de pilot Harold Blake ile birlikte aracın test uçuşunu yaparken hayatını kaybetti. Aracın kanatları, otomobilden ayrıldı ve böylece icadı Smolinski'yi öldürmüş oldu.

 

garipicat

 

 

Marie Curie: Radyoaktivite üzerine yaptığı çalışmalarla efsane kimyager Marie Curie uranyumla yaptığı deneylerle radyoaktiviteyi bulmuştu. İki kez Nobel ödülü kazandı. Ancak Curie'nin ölümü de bu buluşundan dolayı gerçekleşti. 1934 yılında Fransa'nın Savoy kentinde kan kanserinden hayatını kaybetti. Hastalığı aşırı dozda radyasyona maruz kalmasına baağlandı. Bu yüzden ona bilim için ölen kadın dendi.

 

mucidiniöldürenicat

 

 

Valerian Abakovsky: Abakovsky kendi icadı tarafından öldürülen bir Rus mucitti. İcadı yüksek hızlı bir Aerowagon tren motoruydu. Test sürüşü sırasında Abakovsky ve yanındaki 5 kişi hayatını kayebtti. Abakovskyi'nin icat ettiği motor aslında bir uçak motoruydu. Bu motorun üzerinde çalışan Abakovsky ne yazık ki öldüğünde 26 yaşındaydı.

 

icatlar

 

 

Henry Fleuss - Geliştirilmiş Oksijen Tüpü: 1876'da daha önceki başarısız denemeden haberdar olan Fleuss daha güvenli bir oksijen tüpü icat etti. Tasarladığı kompresör sistemiyle oksijen kesilmeyecek, Freminet gibi nefessiz kalıp ölmeyecekti. Ancak, işler bu sefer de ters gitti. İcadını deneyen Fleuss oksijensizlikten değil de aşırı oksijenden öldü.

dersimiz.com

mucitlerini öldüren icatlar galeri resimler mucitler ilginç icatlar ilginç resimler ilginç olaylar garip icatlar ölümcül icatlar Henry Fleuss Valerian Abakovsky Marie Curie Henry Smolinski

Mucitlerini Öldüren İcatlar -4 Hakkında Yorum Yazın...

  

Mucitlerini Öldüren İcatlar -4 İçin Yorumlar

zeki : ecel den ölmüşler

anıl : tek kelime ile mükemmel

hatice : Gerçekten iyi çalışma,gayet yararlı ve bilgilendirici,emeğiniz ve uğraşınız için teşekkürler

Serkan : Abi icat yapmaktan başka işiniz yokmu

ZÜHTÜ : ÇOK BEĞENDİM GERÇEKTEN EŞSİZ BİR ÇALIŞMA OLMUŞ

bilimseven : hepsi bilim uğruna

ilginç : İyi ilginç buldum biraz saçma

sude saman : çooook çoook güzel işime yaradı iyi vallllahi

inek : çok tuhaf şaşırdım

begüm : onlar mucit olmaya çalışırken hayatlarından olmuşlar...

ceren akça : intiar gibi birseyya bu ama cok iyi olmüs insan deneyi kendi üstündemi yapar

ceren fırat : hepside icatları yüzünden ölmüşş

tuana : icatların insanları öldürebileceğini bilmiyordum

Yazılan 13 yorum görüntüleniyor

Yeni Eklenen İlginç Bilgiler

Mucitlerini Öldüren İcatlar -4